Archív článkov

Vypni telku,zapni seba…

12. ročník kampane Vypni telku, zapni seba!

eRko – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí vyhlásilo v tomto roku 12. ročník kampane Vypni telku, zapni seba! s heslom Obujme sa do života. Od pondelka 28.5. do nedele 3.6. bude približne 6000 deti a dospelých sústrediť svoj voľný čas na hry, šport, tvorivosť a vzájomné vzťahy.

Do tejto kampane  sa znova prihlásila aj naša materská škola. Celý týždeň budeme plniť pod dohľadom detektíva rôzne hry, úlohy, tvoriť, zabávať sa aj spoločne s našimi rodičmi, budeme postupne vracať do života rôzne druhy topánok, ktoré sa vytratili, keď ľudia trávili čas pred TV, počítačmi.

Deti si svoj záväzok obmedziť čas pred obrazovkou pripomínajú nosením farebných nepremokavých náramkov. Pomocou nich môžu pozvať k účasti v kampani aj svojich rodičov a príbuzných. Dvanásty ročník sprevádzajú aj sprievodné akcie. Výzvou Obujme sa do života motivujú organizátori miestnych dobrovoľníkov, aby na námestí vytvorili a odfotili čo najdlhšiu reťaz ľudí, ktorí sympatizujú s myšlienkou kampane. My sa túto reťaz pokúsime vytvoriť v stredu 30.5.2012 o 10.30 na námestí pred Kohútom.