Archív článkov

Svadba v Káne Galilejskej

sam_3753Obdobie fašiangov sme u nás v KMŠ Sv. Rodiny ukončili slávnostne a hlavne radostne – svadbou v Káne Galilejskej, tak ako kedysi Ježiš. Už od rána sa šírila v Káne Galilejskej /našej škôlke/ slávnostná atmosféra – prípravy na svadbu boli v plnom prúde. Nevestička Klaudi sa fintila…vlasy, šaty, svadobná kytica….všetko muselo byť tip-top! Ženích Jakubko si zatiahol svoj kovbojský opasok a s prstienkami vo vrecku čakal na svoju vyvolenú. Zatiaľ sa svedkovia so svadobnými hosťami usadili k bohato prestretým stolom. A svadba mohla začať. Všetko išlo ako po masle. Mladých slávnostne zosobášil pán farár Paľko. Vzájomne si povedali svoje áno. Aj keď….ženích si spočiatku celkom istý nebol, ale napokon s pomocou hostí, vyslovil hlasné a rázne ÁNO. Po ňom si vymenili prstienky a sladký božtek. To bolo radosti! Nezabudli ani na hostí! Jedlo sa a tancovalo, hodovalo, popíjalo…..Vtom však niekto zvolal: „ Došlo víno!“. Hneď priviedli kňaza a úpenlivo ho prosili, aby s tým niečo urobil. Najprv veľmi nechcel. Vravel niečo o tom,…. že ešte neprišiel jeho čas.

Nakoniec však privolil a poslal nás nabrať do nádob vodu. Pozdvihol ruky k nebu a modlil sa…prosil Boha Otca o zázrak. Zrazu načrel džbánom do nádoby… Zázrak! Zázrak! Volali všetci a ďakovali Bohu za jeho dobrotu a požehnanie. A svadba mohla pokračovať o to radostnejšie. Až kým….Až kým sme nešli na prechádzku, kde sme zavŕšili svadobnú veselicu vybláznením sa v snehu. Takto sme u nás v KMŠ ukončili fašiangový čas.

Nasledujúci deň sme už v tichu nášho chrámu prijali na čelo popolcový znak kríža – symbol pokánia pred Bohom. Začali sme tak pôstne obdobie, ktoré je časom , kedy sme pozvaní premôcť pohodlnosť, aby sme sa obrátili celým srdcom k Bohu. Sme pozvaní oľutovať každú nelásku, ktorá sa zmocnila našich bytostí, a prosiť Boha, aby sa vrátil do nášho srdca.

Pane, urob zázrak v našich životoch, tak ako si to urobil s vínom na svadbe v Káne Galilejskej. Premieňaj nás v tento milostivý čas pôstu, aby sme povstali z hriechu a stali sa novými a lepšími ľuďmi. Amen.

 Mgr. Lucia Székelyová

[Not a valid template]