Popolcovou stredou sa začal predveľkonočný pôst

sam_3883Prípravným obdobím pred Veľkou nocou je štyridsaťdňový pôst – obdobie duchovnej prípravy na Veľkú noc – najstarší a najvýznamnejší sviatok kresťanského cirkevného roka.

V rímskokatolíckej cirkvi sa pôstna príprava na Veľkú noc začína tzv. popolcovou stredou. Je to streda v siedmom týždni pred Veľkou nocou. V tento deň, ktorý je dňom prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu, kňaz robí popolom znak kríža na čelách veriacich so slovami :“Pamätaj, že prach si a na prach sa obrátiš“.

Aj v našej farnosti sme začali pôstne obdobie a spolu s veriacimi sa na svätej omši vo farskom kostole  zúčastnili aj deti z KMŠ Svätej Rodiny. Pôst je pre nás veriacich  spôsobom pokánia zamyslenia, stíšenia. Deti v KMŠ budú aj tento rok „zbierať“ dobré skutky pre Ježiša, plniť v každej triede rôzne pôstne aktivity. Prostredníctvom aktivity Tehlička pre deti ulice môžu deti  spríjemňovať  každý deň iným spôsobom ľuďom okolo seba, darovať im svoj čas, aby ľudia okolo  boli každým dňom pôstu menej opustení.

Bc. Magdaléna Ďurove, učiteľka KMŠ Svätej Rodiny