Archív článkov

Oslava Dňa matiek v našej farnosti

DSC06960

Moja milá mamička, skryjem Ťa do srdiečka.
Tam budeme spolu bývať, Pána Boha denne vzývať.
Za lásku, čo nám dáva a medzi nami zachováva.
Spolu sa vždy modlíme a stále sa ľúbime.


Medzi prvé slová, ktoré malé dieťatko ako prvé vysloví patrí aj to najkrajšie slovo, slovo „mama“. Dieťa síce  jeho význam ešte úplne  nechápe, no napriek tomu presne vie, komu ho má adresovať. Žena sa stáva matkou už v prvej sekunde počatia svojho  nenarodeného dieťatka.  Veľa radosti, ale i bolesti sprevádzajú ženu – matku, kým môže prvý krát objať svoje malé dieťatko. No viera a láska jej dodávajú silu a to i neskôr, počas celého nadchádzajúceho života. Každá mamka, nielen tá naša, si zaslúži cítiť a hmatateľne vidieť to, ako veľmi ju ľúbime a vážime si ju, že nám vďaka Pánu Bohu mohla darovať život, za to, že sa každý deň obetuváva za nás svojím životom, za výchovu ktorú nám dáva a jednoducho za to, že je. Byť matkou je výsada daná len nám ženám a je to dar, za ktorý by sme mali  byť každý deň vďačné. Taktiež by sme mali ďakovať za možnosť hovoriť niekomu“ mama“.

Každú druhú májovú nedeľu slávime  Deň matiek. A tak sme nelenili ani my, škôlkari z KMŠ Svätej Rodiny a svedomite sme sa pripravili na vystúpenie, ktorým sme sa snažili uctiť si svoje mamky, spraviť im radosť, a tak sa im aspoň zlomkom odvďačiť za ich obetavú lásku a starostlivosť. V nedeľu 13.5.2012  sme sa stretli v záhrade pri farskom kostole. Program začal náš pán farár májovou pobožnosťou. Litániami a modlitbou sme pozdravili Pannu Máriu ako Kráľovnú najkrajšieho mesiaca mája, potom nasledovali pesničky, básničky, tance a divadielko, ktoré si nacvičili malí škôlkari aj predškoláci. Naše vystúpenie obohatil aj pán Emanuel Goliáš, ktorý sprevádzal na klávesoch spev Pavlínky Derdákovej a Natálie Hrbálovej. Programom deti určite rozveselili každé materinské srdiečko prítomné na vystúpení. Rozišli sme sa v dobrej nálade a s úsmevom na perách. Mamky sa opäť mohli presvedčiť, aké sú ich deti úžasné a aj keď občas nepočúvajú, sú to najlepšie, čo ich v živote postretlo.

Mamku máme len jednu a je veľmi ťažko nahraditeľná. Preto si ju vážme, nie len  v deň jej sviatku, ale aj počas celého roka.

autor: Mariana Skybjaková

[Not a valid template]