40dní online!

Ide o tretí ročník projektu, ktorý pomáha ľuďom prežiť tradičné pôstne obdobie netradičným spôsobom. Už dvakrát bol realizovaný počas pôstneho obdobia, v roku 2010 vo farnosti Žilina-Solinky, v roku 2011 spolu s farnosťou Kláštor pod Znievom. Stretol sa so záujmom veriacich i neveriacich ľudí. Cez internet môžeme osloviť predovšetkým mladých ľudí, ktorých je potrebné učiť k správnemu využívaniu média – internetu. Počas pôstu môžete na tejto internetovej stránke nájsť každý deň evanjelium so zamyslením, súťažné úlohy a kvízy, piesne a odpovede na otázky. Taktiež detské okienko s maľovankou krížovej cesty a svätý ruženec so zamysleniami. Po registrácii budú sprístupnené všetky aktivity a informácie. Každá aktivita bude ohodnotená bodmi, ktoré každý používateľ uvidí po prihlásení.

Tento rok sme sa rozhodli ponúknuť tento projekt všetkým farnostiam na Slovensku. Zapojiť sa môžu jednotlivci, ale aj celé farnosti. Pre farnosti, ktoré sa chcú zapojiť, je potrebné, aby ich správca farnosti zaregistroval. Po registrácii mu budú poskytnuté materiály a potrebné informácie.

Projekt bol podporený mediálnym grantom KBS.

Aká je tohtoročná téma?

Ako týždenných patrónov tohto pôstneho obdobia sme vybrali svätých, takže téma je „40dní online so svätými“.

Môžem niečo vyhrať?

Okrem duchovného obohatenia, budú účastníci, ktorí sa budú najviac zapájať, ohodnotení rôznymi cenami napríklad knihou, Cd-čkom, časopisom… Hlavná cena pre úplného výhercu je púť do Medžugoria.

… viac informácií o projekte nájdete na www.40dni.sk …